Після виборів у Конгрес США 2012 року політтехнолог Пол Манафорт дав низку рекомендацій своєму наймачеві, тодішньому президенту України Вікторові Януковичу, зокрема, він радив призначити послом України у Вашингтоні народного депутата від Партії регіонів Ганну Герман. Ці матеріали містяться у досьє на Манафорта, оприлюдненому слідчими офісу спецпрокурора США Роберта Мюллера.
Манафорт зазначав, що українська діаспора США налаштована категорично проти Януковича, її представники виступають із численними ініціативами, активні й здатні зібрати кошти на заходи, спрямовані проти президента України.
Політтехнолог вважав, що посол України у США – це основна фігура, яка зможе нейтралізувати діаспору. Герман, колишня прес-секретар Януковича, яку призначили в січні 2013 року його радником, підходила на роль глави дипмісії, вказував Манафорт.
За його словами, Герман добре приймали у Вашингтоні під час приїзду на щорічний молитовний сніданок, до неї непогано ставилися в Конгресі. Важливу роль, на думку політтехнолога, також мав зіграти той факт, що вона жінка.
Янукович не послухав поради – послом України у США залишився Олександр Моцик.
30 жовтня 2017 року Манафорта і його колишнього помічника Ріка Гейтса обвинуватили у змові проти Сполучених Штатів. Список злочинів, які їм інкримінують, кілька разів розширювали і налічує десятки пунктів. За версією слідства, політтехнологи одержали "десятки мільйонів доларів" під час роботи в Україні. Із 2006-го до 2015 року вони провели через офшори понад $75 млн. Манафорт нібито привласнив понад $30 млн і приховав це від влади США. Гейтс, за версією слідства, відмив більше ніж $3 млн.
4 червня 2018 року офіс Мюллера, який розслідує імовірне втручання Росії у вибори президента США 2016 року, висунув Манафорту чергові обвинувачення. Зараз політтехнолог перебуває у в'язниці міста Александрія (штат Вірджинія).
У 2000-х роках Манафорт, який консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ.