Сили оборони Украни продовжують операції на лівобережжі Херсонщини. За словами генерала Марченка, в планах Генштабу звільнення Кунсбурської коси.

На даний момент, тимчасово окупована Кінбурнська коса на Миколаївщині включена до стратегічних заходів активних операцій Збройних сил України. За умови успішної реалізації плану Генерального штабу, Кінбурн буде звільнено. Про це генерал-майор ЗСУ Дмитро Марченко повідомив в одному з інтерв’ю.

«Я не можу сказати точно і розкрити деталі, але якщо вийде те, що спланував Генеральний штаб, то коса скоро буде наша», – сказав генерал Марченко.

Також він поділився інформацією про обстановку на південному напрямку. Генерал Марченко зазначив, що українські війська успішно рухаються вперед на лівому березі Херсонщини.

«Наші війська посуваються на лівий берег. Я не відкрию військової таємниці, коли скажу, що ми вже перекинули деякі сили, зараз вони намагаються закріпитися для планування подальших наступальних дій. Це максимум, який я можу вам зараз розказати», – сказав генерал.

Також, Дмитро Марченко відзначив, що навіть при непростій обстановці українські морпіхи успішно впоралися із своєю місією.

«Перекидання відбувається під обстрілами, під контролем російської сторони, в небі постійно літають їхні БПЛА. Але наші хлопці з морської піхоти справляються з поставленою задачею, хоча їм тяжко, але вони це роблять», – наголосив генерал.

Протягом минулого тижня наші сили змогли покращити своє становище, рухаючись уперед.

Мелітопольський напрямок був одним із ключових для наступу, але раніше подолати оборону противника було дуже складно через ретельну мінованість території та укріплені оборонні лінії. Наразі українські військові все ще досягають прогресу на цій ділянці, поступово розширюючи свою зону контролю навколо звільненого Роботино, ділиться військовий експерт Олег Жданов.

Протягом минулого тижня наші сили змогли покращити своє становище, рухаючись уперед за двома східними напрямками у бік Вербового та Новопрокопівки.

«Незважаючи на відсутність кричучих новин з нашого фронту, триває наполеглива боротьба з окупантами. Малі групи активно діють, здійснюють вилазки до ворожих позицій, знищують особовий склад та техніку противника. Щодня ведеться контрбатарейна боротьба, де наші сили зберігають певну перевагу» , посилаючись на дані Генштабу

Жданов зауважив, багато хто вже бачив відео, представлене нашими бійцями, де минулої доби група ворожа група піша без підтримки бронетехніки та артилерії проходила.

«Швидше за все саме через це їм вдалося зайти в крайні будинки населеного пункту Степового, наші війська відразу ж вжили заходів, туди було направлено підрозділ за підтримки бойової машинної піхоти і було направлено кілька дронів».

Також додамо, по будівлі російської окупаційної поліції в Горностаївці вдарили одразу два дрони.

У захопленій окупантами РФ Горностаївці Херсонської області ударні безпілотники атакували будівлю російської поліції.

У будівлі дислокувалися російські загарбники, повідомляє Telegram-канал Astra.

Зазначається, що по будівлі російської поліції вдарили одразу два дрони. Після того, як будівлю «ОМВД РФ «Горностаївський» на вулиці Торговій було скинуто два боєприпаси, прогриміли вибухи.

В результаті атаки було пошкоджено два автомобілі працівників окупаційної «поліції». Також вибухи пошкодили вхід і вікна будівлі.

Як уточнюється в повідомленні, за попередньою інформацією, ніхто не постраждав в результаті вибухів.

Додамо, що після захоплення селища окупанти РФ розмістили тут свою окупаційну «поліцію», де раніше знаходилося Горностаївське РВ УМВС України в Херсонській області.