28 листопада церква відзначає день пам’яті трьох великомучеників – Гурія, Самона й Авіва. У народі ж це свято відоме як Гур’єв день, передает Коррупция.Инфо.

Гурій і Самон жили в 3-4 століттях в місті Едессі, на території сучасної Туреччини. Після того, як імператор Діоклетіан почав гоніння християн, вони намагалися втекти з міста, але їх схопили і кілька років катували в темниці, змушуючи відректися від християнської віри. Гурія і Самона обезголовили і поховали в одній гробниці.

Диякон Авів теж жив в Едессі, але пізніше. Його заарештували за доносом і теж намагалися змусити поклонятися язичницьким богам. За легендою, мучителі кинули Авіва в багаття, але його тіло залишилося неушкоджене. Рідні поховали його в тій же гробниці, де раніше були поховані Самон і Гурій.

Популярное: «Они рискуют опоздать…»: Супрун резко прокомментировала беспокойство Сети по поводу «экстренной помощи»


Свято, назване на честь трьох святих, відоме як Гур’єв день, а ще в народі його називають Гурій, Зима на рябій кобилі, Гурьян і Зубний цілитель.

До святого Гурію зверталися з проханнями позбавити від зубного болю і від будь-яких зубних хвороб, звідки і назва – Зубний цілитель. Ще вважалося доброю традицією паритися на Гурія в лазні: весь рік потім не будеш хворіти.

Гур’єв день пов’язаний безліччю прикмет з кіньми. Гурьян без коня, що зима без січня – так говорили в народі. А ще вірили, що на Гур’яна зима приїжджає на рябій кобилі і розганяє всіх нечистих. З цього дня починалися морози, а вся нечисть, яка боїться зими, розбігалася і не чіпала людей до самих святок.

Якщо в Гур’єв день голосно іржуть коні – хороша прикмета, обіцяє мир і багатий урожай. Якщо в цей день в сім’ї народжувалася дитина, то було прийнято дарувати сім’ї овес або віз сіна. Тоді і у того, хто дарує, завжди будуть коні здорові.

Крім того, в Гур’єв день уважно стежили за погодою, щоб будувати прогнози на майбутній рік. Якщо випадав сніг, то передбачалося, що він не розтане вже до весни.

Якщо випадало багато снігу – до хорошого урожаю.

Погана погода з мокрим снігом 28 листопада віщувала, що і травень буде непогожим.

Сильний мороз в Гур’єв день розганяв всіх злих духів.