Українські воїни мужньо протистоять російській навалі у Бахмуті, де вже кілька місяців тривають жорсткі бої. Однак навіть у разі захоплення цього міста нічого хорошого окупанти не отримають.

Про це 24 Каналу сказав політолог, військовослужбовець ЗСУ Кирило Сазонов. Наразі ж, за його словами, окупанти вперлися в річку Бахмутка, де через бруд важко пересуватися і техніці, і людям.

Сазонов зазначив, що чутки про вихід ЗСУ із Бахмута розганяють навмисно. Насправді ж звідти вивели лише один підрозділ, тому що він потрібен Генштабу в іншому місці. Хто ж зайшов замість нього – військова таємниця. А сам Бахмут ніхто здавати не збирається.

Тому чутки про те, що ми звідси йдемо, дещо перебільшені,
– наголосив військовий ЗСУ.

За його словами, окупанти зайшли зі сходу та вперлися в річку Бахмутка, а там через бруд важко пересуватися і техніці, і людям. А ЗСУ тим часом готують нові сили для нашого контрнаступу.

Боєць ЗСУ заявив, що не варто недооцінювати Бахмут, оскільки це траса Маріуполь – Донецьк – Курдюмівка – Бахмут – Слов’янськ. Якщо ж брати до уваги Захід, то це траса на Костянтинівку через канал Сіверський Донець, на Покровськ та Дніпро. Тож це місто має певне стратегічне значення.

З іншого боку, навіть якщо вони займуть весь Бахмут, то поряд три висоти. А Бахмут у низині. Всі три висоти – наші, й для артилерії це буде просто тир тоді,
– сказав Сазонов.

Тобто, зауважив він, нічого хорошого окупанти не отримають. Але для Росії Бахмут має величезне символічне значення. Бої довкола нього тривають уже більш як пів року й окупанти вже не раз обіцяли його взяти, й навіть кілька разів заявляли про захоплення, оскільки їм дуже потрібно доповісти хоча б про якусь “перемогу”.

За добу на Бахмутському напрямку фронту російські загарбники завдали 128 артилерійських ударів, відбулось 41 боєзіткнення.

Про це повідомив речник Східного угруповання Збройних сил України Сергій Череватий в ефірі національного телемарафону.

“Бахмут і далі є головним напрямком удару ворога. Тільки за добу по всій лінії Бахмутського фронту – Оріхове-Василівка, Дубове-Василівка, безпосередньо Бахмут, Іванівське, Олександро-Шультине – ворог завдавав ударів з різних типів артилерії. 128 ударів було загалом завдано по цьому напрямку, у районі Бахмута – 20 обстрілів”, – розповів він.

Череватий додав, що на Бахмутському напрямку за добу відбулося 41 бойове зіткнення, 19 – у районі Бахмута. В результаті було вбито 127 ворогів, 135 – зазнало поранень різного ступеню.

За словами речника, зараз тактика російських військ — йти малими тактичними піхотними групами, в першу чергу, групами “Вагнера”.

“Вони (війська РФ – ред) менше застосовують бронетехніку. Останнім часом ми спостерігаємо, що вони посилилися підрозділами повітряно-десантних і механізованих військ. Артилерійську підтримку їм надає регулярне військо”, – зазначив речник.

Щодо дефіциту техніки в росіян, то, за словами Череватого, якщо на початку вторгнення у них була практично вся модернізована техніка, то зараз ворог застосовує навіть ті види, які були зняті з озброєння.

Більшість іноземних військових аналітиків і експертів сходяться в одному – взяття Бахмуту потрібно для Кремля в першу чергу як “символічна” перемога.

Звичайно, є і цілком військові бенефіти для Росії: розгалужене залізничне сполучення, необхідне для підвезення боєприпасів, і зміна тактичної обстановки для противника.

Однак, всі ці “здобутки” неспівставні з втратами, які понесли російські сили за час майже річної облоги Бахмуту. Представник НАТО в коментарі CNN сказав, що росіяни тут втратили щонайменше у пʼять разів більше військових, ніж Україна.