У ЗС РФ немає сил, щоб оточити ЗСУ. Для цього окупантам знадобляться ще не менш як 30 БТГ. Однак усі ресурси зосереджені на штурмах міста – переважно північної частини, відзначає військовий оглядач Олександр Коваленко.

На сході міста росіяни просунулися до річки Бахмутівка, але не можуть висунутися далі, бо ЗСУ з правого берега постійно прострілюють лінію вглиб на 400 м, це заважає ворогу підігнати техніку і форсувати річку.

Південь під повним контролем ЗСУ. При спробі штурму окупантів, за словами Коваленка, “символічно розмотли на кладовищі”: “Власне, для них це стає сакральним місцем – йдуть у штурм через кладовище і там усі й залишаються”.

Експерт додав, що найскладніша ситуація залишається на півночі міста. “Тиск з півночі зараз найбільш відчайдушний і істеричний. Однак природні перешкоди так само становлять лінії оборони, які дозволяють ефективно відбивати хвилі штурмуючих окупантів”, – висловився Коваленко.

Артерії 0504 і 0506 у короткостроковій перспективі у росіян перерізати немає шансів, вважає оглядач: “На це вистачає ресурсів, які зараз всі сконцентровані на півночі, сході і півдні міста. Відтягнути ресурс для штурму трас означає отримати контратаку і втратити те, що захопили на сьогодні”.

Своєю чергою, відтягнути частину сил з локацій у 0504 і 0506, для посилення тиску на північ і південь, для прориву в центр, окупанти теж не можуть, адже, додав Коваленко, ослаблення спричинить за собою обвал флангів, про що не так давно нив Пригожин.

“Тобто, для окупантів у Бахмуті зараз вимальовується такий собі Уроборос. Куди і як би вони не сіпнулися, вони будуть жувати свій же хвіст. І цю ситуацію може вирішити лише перекидання додаткових сил і засобів. Причому не малих. До 30 БТГр. Ось тільки їх – немає”, – додав Коваленко.

Російські окупанти кидають всі доступні ресурси на Бахмутський плацдарм, одночасно з цим, інші плацдарми лишаються ослабленими.

“Сили та засоби російських окупаційних військ сконцентровані в основній масі саме на Бахмутському плацдармі й зазнають там колосальних втрат. Ці втрати необхідно компенсувати як в особовому складі, так і в техніці. Тому для відновлення їхньої боєздатності постійно відправляють сили та засоби, але при цьому інші плацдарми серйозно просідають”, — сказав в ефірі телеканалу FREEДОМ Коваленко.

За словами військового оглядача, у Запорізькій і Херсонській областях російські окупаційні підрозділи не мають достатньо матеріально-технічного забезпечення, щоб компенсувати свої ж втрати.

“Південний плацдарм сьогодні є одним із тих, у якому підрозділи мають найгіршу комплектацію як особового складу, так і техніки. Іноді в їхніх підрозділах нестача до 30% за технічною компонентою, це навіть не боєздатний підрозділ. Чому це відбувається? Тому що всю техніку й особовий склад відправляють у район Бахмута для компенсації — це ефект Бахмута, він усе стягує на себе. Решта плацдармів російських окупантів просідають. Регулярно відбувається процес ослаблення їхніх можливостей”, — підсумував Олександр Коваленко.

Російські окупанти кидають у бої під Бахмутом найбільш боєздатні підрозділи, в тому числі найманців ПВК “Вагнера”.
Актуальність оборони міста-фортеці тільки зростає.

“Кожен день оборони міста дозволяє нам виграти час для підготовки резервів і підготуватися до майбутніх наступальних операцій. Водночас у боях за цю фортецю ворог втрачає найбільш підготовлену та боєздатну частину свого війська-штурмові загони Вагнера”, – заявив командувач Сухопутними військами генерал-полковника Олександр Сирський.