Район Білогорівки може стати плацдармом для наступальних дій з боку ЗСУ.

https://www.youtube.com/watch?v=IuB7V3CS9zk

Про це розповів військовий експерт, полковник запасу ЗСУ, військовий льотчик-інструктор Роман Світан в одному з етерів

«ПВК «Вагнера» у гонитві за сенсаціями далеко висунувся на північ від Бахмута. Намагаючись оточити Бахмутський гарнізон, вони можуть потрапити в оточення. Це прогнозує й Пригожин. Він каже, що має оголені фланги в районі прориву на півночі Бахмута, загальні фланги наступу армії також оголені. Район Білогорівки може стати плацдармом для виконання наступальних дій з боку ЗСУ, що призведе до відсікання та оточення Попаснянського угруповання ПВК Вагнера. Зрозуміло, що в цьому котлі вони не залишаться і відходитимуть», – наголосив Світан.

Військовий експерт також додав, що Бахмут втратив для росіян стратегічне значення.

«Пригожин вже попереджає, що відходитиме, а його відступ зруйнує лінію фронту на півночі Донеччини. Росіянам не дуже важлива ця ділянка фронту, оскільки вона не стратегічна для них. Ця ділянка для РФ втратила стратегічне значення після того, як ЗСУ звільнили Ізюм та вибили росіян із Ізюмського котла. Нависання ворога з півночі, північного сходу над Слов’янськом уже немає. Росіянам взагалі немає сенсу боротися за Бахмут. Це була південна клешня, принаймні вони намагалися здійснити цю операцію. Як тільки почнеться рух наших військ із району Білогорівки у бік Лисичанська, тоді вагнерівцям прийде кінець», – зазначив Світан.

У той же час в Інституті вивчення війни зазначають, що росіяни продовжують кидати всі можливі сили на захоплення Бахмута. Втім, аналітики припускають, що у ворога недостатньо механізованих сил, щоб просунутися далі.

Крім того, спостерігаються також проблеми і зі штурмовими загонами. 

За словами укладачів звіту, окупантам не вистачає механізованих сил, які необхідні для використання доріг на захід від міста. В Інституті припускають, що вони добре укріплені. Також наявні тактичні штурмові загони поблизу Бахмута, ймовірно, не здатні до маневрових бойових дій.

Аналітики зазначили, що нещодавнє просування військ ворога у міських районах – демонстрація того, що росіяни можуть забезпечити обмежені тактичні переваги за допомогою фронтальних атак піхоти.

Водночас слід розуміти, що ці штурмові загони мають важку артилерію, використовують спрощену тактику. Також вони відводять танкам роль вогневої підтримки в тилових районах. Крім того, ці військові намагатимуться ефективно проводити операції і за межами міських районів.

Подібно мислить один з російських воєнкорів. Він 7 березня зауважив, що штурмові загони надто малі, щоб “пробити широкий і глибокий пролом” в українських оборонних угрупованнях і піти за ними танковими та механізованими батальйонами. Тож він закликав формувати бригади прориву. Це, ймовірно, значно перевищує можливості військ Росії у цьому регіоні.

Окупанти не зможуть належним чином використовувати будь-які шляхи просування, які вони відкрили у Бахмуті. Причиною цього є перехід на використання невеликих штурмових загонів зі спрощеною тактикою. Також не грають на руку ворогові шалені втрати, яких він зазнає. Тож, припускають в Інституті, ворог навряд чи зможе здобути більше, ніж тактичну перемогу. І це після 10 місяців штурмів.