Контрнаступ України може розпочатися вже в квітні. Про це повідомляє видання The Economist.

Як зазначається, в грудні Америка і Великобританія зрозуміли, що затяжна війна не в інтересах Заходу. Більш того, Росія виявилася ще слабкішою, ніж вважалося раніше. Поворотний момент настав 20 січня на восьмому засіданні Контактної групи з оборони України, організованому американцями. Там союзники погодилися озброїти Україну.

Відповідно потік зброї перетворився з струмочка в потік, кажуть аналітики The Economist.

Так,з усієї військової допомоги, обіцяної Пентагоном з початку війни, 40% – понад 8 мільярдів доларів – надійшли всього за три місяці, починаючи з грудня. Поставки озброєнь, узгоджені в Німеччині тільки в січні, становлять дві третини від загальної кількості, відправленої Україні за весь 2022 рік. Американський пакет включає в себе, наприклад, броньовані мостоукладальники, які були б життєво необхідні для будь-якого наступу на півдні або сході.

В результаті, як повідомляє видання, українська армія трансформується. Якщо наприкінці минулого року співвідношення українського і західного озброєння становило п’ять до одного, то в міру надходження допомоги очікується, що воно впаде до п’ять до двох.

“Російський наступ, що почався в кінці січня, частково призначався для того, щоб змусити Україну використовувати ці резерви, що значно ускладнило контрнаступ”, – йдеться в матеріалі.

 В останні дні російські солдати і найманці заглибилися в Бахмут, який з літа минулого року піддається нападу з боку Росії. Але битва за місто призвела до набагато більших втрат росіян, ніж українських військових. І що ще важливіше, генерал Залужний уникнув очевидної пастки.

Замість того, щоб кинути в Бахмут значні резерви для порятунку міста, що має набагато більше символічне, ніж військове значення, він відправив війська за кордон для навчання новій техніці.

З іншого боку, як повідомляє видання, російська армія знаходиться в жахливому стані. Якщо вона завоює Бахмут і вирішить заглибитися далі, їй доведеться ще більше виснажувати свої мізерні резерви. Згодом вона може почати стягувати підрозділи з інших частин довгої лінії фронту, створюючи проломи, якими може скористатися Україна.

Про те, що утримуючи Бахмут Донецької області від захоплення російськими окупантами, Збройні сили України готують контрнаступ, заявив і президент Володимир Зеленський.

“Ми повинні думати в першу чергу про свій народ і ніхто не повинен бути оточений – це дуже важливо”, – підкреслив він в інтерв’ю CNN.

Глава держави також пояснив мету утримання Бахмута від захоплення окупантами РФ.

“Ми повинні робити все можливе, поки ми отримуємо зброю, провізію і наша армія готується до контрнаступу”, — пояснив він.

При цьому президент відзначив мужність українських захисників, які залишаються сильними в районі Бахмута, незважаючи на те, що РФ зруйнувала все місто.

У найближчі рік-два немає жодних шансів, що Росія зможе переламати хід війни на свою користь, заявив екс-директор у справах Європи в Радбезі США, підполковник армії США Алекс Віндман.

Експерт вважає, що війна почне “сходити нанівець”, при цьому до кінця 2023 року ситуація почне входити у фазу дипломатії з переговорами.

Водночас співрозмовник каже, що в цей час Росія, ймовірно, “спалить” більшу частину своїх військ, а потім перейде до оборони, після чого Україна зможе вести наступ.

“Ймовірно, це відбудеться влітку і наприкінці весни розпочнеться звільнення додаткових територій. Тож я думаю у короткостроковій та середньостроковій перспективі всі переваги на боці України. Росія втратила надто багато техніки. Її особовий склад отримує лише базову підготовку. А Україна з кожним днем стає сильнішою, отримуючи західне озброєння та навчаючи солдатів на Заході. До кінця цього року успіх буде на боці України”, — додав Віндман.