Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Міхеїл Саакашвілі – громадянин України, і жодна країна світу не може вказувати, можна чи ні призначати його на ту чи іншу посаду.

Такою думкою він поділився в інтерв’ю LB.ua. Зазначається, що це було до того, як грузинський уряд вирішив відкликати для консультацій свого посла з України через призначення Саакашвілі.

«За всієї харизматичності Михеїла Ніколозовича він є громадянином України, який і раніше обіймав тут державні посади. Тому я буду зі свого боку прикладати всі зусилля для того, щоб наші відносини з Грузією залишалися по-справжньому дружніми й стратегічними», – сказав Кулеба.

Якщо ж з боку грузинських партнерів будуть якісь різкі кроки, підкреслив глава МЗС, українські дипломати це «переживуть», а потім будуть відновлювати все втрачене.

Очільник зовнішньополітичного відомства України також зазначив, що раніше з цього приводу у нього відбулася телефонна розмова з грузинським колегою. За його словами, це була спокійна і зважена бесіда, під час якої обидва міністри пояснили позиції своїх урядів.

«Ми виходимо з дуже простих тез. Перша з них – відносини між Україною і Грузією настільки особливі, що вони не можуть ставати заручником долі однієї людини. Друга – ми розуміємо внутрішньополітичний контекст у Грузії і в нього не втручаємося, але для нас пан Саакашвілі є громадянином України. І жодна держава світу не може нам вказувати, куди призначати чи не призначати нашого громадянина», – ще раз підкреслив Кулеба.

Міністр додав, що МЗС України готує офіційну заяву у зв’язку з рішенням грузинського уряду повернути свого посла для подальших консультацій через призначення Саакашвілі до Нацради реформ в Україні.

Если же со стороны грузинских партнеров будут какие-то резкие шаги, подчеркнул глава МИД, украинские дипломаты это «переживут», а затем будут восстанавливать все утраченное.

Руководитель внешнеполитического ведомства Украины также отметил, что ранее по этому поводу у него состоялся телефонный разговор с грузинским коллегой. По его словам, это была спокойная и взвешенная беседа, во время которой оба министра объяснили позиции своих правительств.

«Мы исходим из очень простых тезисов. Первый из них – отношения между Украиной и Грузией настолько особенны, что они не могут становиться заложником судьбы одного человека. Второй – мы понимаем внутриполитический контекст в Грузии и в него не вмешиваемся, но для нас господин Саакашвили является гражданином Украины. И ни одно государство мира не может нам указывать, куда назначать или не назначать нашего гражданина», – еще раз подчеркнул Кулеба.

Министр добавил, что МИД Украины готовит официальное заявление в связи с решением грузинского правительства возвратить своего посла для дальнейших консультаций из-за назначения Саакашвили в Нацсовет реформ в Украине.