Російські окупанти кидають у бої під Бахмутом найбільш боєздатні підрозділи, в тому числі найманців ПВК “Вагнера”. Актуальність оборони міста-фортеці тільки зростає. 
 
Про це заявив командувач Сухопутними військами генерал-полковника Олександр Сирський. 

https://www.youtube.com/watch?v=lZkSrrXY-Q0

“Кожен день оборони міста дозволяє нам виграти час для підготовки резервів і підготуватися до майбутніх наступальних операцій. Водночас у боях за цю фортецю ворог втрачає найбільш підготовлену та боєздатну частину свого війська-штурмові загони Вагнера”, – сказав Сирський. 

При цьому він зазначив, що заяви Євгена Пригожина підтверджують, що у росіян будуть розв’язані руки для застосування армійських і десантних частин на бойовій техніці після захоплення Бахмута. За його словами, на Бахмутському напрямку росіяни використовують найбільш боєздатні підрозділи, але вони несу значні втрати. 

“Це ще раз доводить дуже важливу роль Бахмута в загальній системі оборони нашого угруповання. Тисячі ворогів, загиблих при штурмі міста-тому яскраве підтвердження. Пишаюся мужністю і героїзмом наших воїнів, які своєю стійкістю зривають плани агресора”, – підсумував військовий. 

Тим часом видання CNN із посиланням на співрозмовників у владних структурах Заходу повідомляє, що бойовики пригожинської “ПВК Вагнер” в районі Бахмута, схоже, отримують все менше і менше підтримки від російських регулярних військ. 

“Відчай “Вагнера” і досить емоційний стан Пригожина пояснюються просто – він бачить, що у нього не тільки закінчуються людські ресурси, але тепер у нього також закінчується підтримка російської артилерії, яка могла б компенсувати ці втрати”, – заявило одне із джерел видання. 

Співрозмовники зазначають також, що рівень смертності серед бійців “Вагнера” значно вищий, ніж у збройних силах Росії. 

Крім того, повідомляють офіційні особи, Бахмут “не має жодного оперативного стратегічного значення” ані для Росії, ані для України, але поїздка президента України Володимира Зеленського до цього міста в грудні зробила його політично важливим. 

Джерела визнають, що Росія захопила деякі території, але це – порожня місцевість, де немає ані забудови, ані українських ліній оборони. 

Західні чиновники кажуть також, що українські війська оточені лише з трьох боків і все ще можуть вводити і виводити людей з Бахмута. 

Це може тривати ще місяць, або ж українці можуть вирішити піти протягом тижня. Вони можуть вийти, щоб підготувати оборонні лінії, які вони мають на захід від Бахмута… 

Вони показали раніше, що дуже добре вміють відходити, коли їм потрібно”. 

Зазначимо також, що напередодні Володимир Зеленський заявив, що якщо ворог захопить місто Бахмут, то під загрозою опиняться Краматорськ і Слов’янськ. Але наразі нема підстав для виходу ЗСУ з Бахмута. 

За його словами, найбільше “досягнення” росіян – вихід на межу вулиці Щедра в Бахмуті. 

Військовий експерт Олександр Коваленко зазначив, що траси Т-05-04 ТА О-0506 перебувають під вогневим контролем росіян. Тому Бахмут опинився у напівкільці, що створило проблеми в матеріально-технічному забезпеченні українських військових. 

Військовий оглядач переконаний, що окупанти не мають достатньо ресурсів, аби вести наступальні бої у Бахмуті. Ворог зможе це зробити, коли зміняться погодні умови. 

Вони зараз перерозподіляють свій ресурс, концентруються на міських боях. Наступальні бої у напрямку Т-05-04 ТА О-0506 можуть відновитися з новою силою, коли зміняться погодні умови. Зараз погодні умови не на користь російських окупантів,– вважає він. 

Олександр Коваленко відзначив, що наразі вихід ЗСУ з Бахмута не доцільний. Українська артилерія контролює наступальні дії російських загарбників. Він також наголосив, що Росія не досягне своїх цілей. 

“Вони (росіяни) витратили 9 місяців на те, щоб з різних точок пройти від 4 до 10 кілометрів до Бахмута. Зараз їхнє найбільше досягнення – те, що вони змогли вийти на межу вулиці Щедра в Бахмуті”, – сказав військовий оглядач.