Напередодні ввечері в Тбілісі відбулася масова акція протесту проти прийнятого парламентом у першому читанні закону про “іноагентів” (аналогічний діє в Росії).

Як пишуть SOVA і “Грузія Online”, у вівторок, 7 березня, біля будівлі парламенту Грузії зібралися противники законопроекту про “іноземців”, здатного обмежити свободу неурядових організацій в країні. На місце стягнули сили спеціального призначення.

Протестувальники називають згаданий закон “російським” і таким, що створює загрозу для євроінтеграції країни. Вони закликають перешкодити його прийняттю. 

Учасники акцій під будівлю парламенту розгортали прапори Євросоюзу і скандували “Ні російському закону”. Їхні спроби наблизитися до входів у будівлю парламенту призвели до сутичок з правоохоронцями.

Водночас до парламенту прибув спецназ з водометною машиною і людей розігнали.

До цієї учасники акції знесли металеве загородження і дісталися до центральних залізних ворот парламенту. Місця ЗМІ повідомили, що силовики використовували проти мітингувальників сльозогінного газу і водометів.

По гучномовцю крутили звернення з проханням розійтися, силовики витіснили учасників мітингу з площі в провулки. Повідомляється, що проти людей завдали світлошумові гранати.

Грузинському телеканалу “Руставі-2” у МВС Грузії заявили, що в ході дії було затримано шістьох осіб.

Протести почалися після того, як парламент Грузії прийняв законопроект про “іноагентів”, який дозволяє оголошувати “агентами іноземного впливу” деяких неурядових організацій та видання. 

У США назвали рішення парламенту “чорним днем ​​для грузинської демократії”.

Незгідні люди вийшли на акцію протесту в Тбілісі.