Українські промисловці можуть отримувати газ за старою ціною при дотриманні низки важливих умов.
Промислові споживачі отримуватимуть газ від НАК “Нафтогаз України” в листопаді 2018 рік за ціною, що не змінилася. Паливо буде відпущено на умовах передоплати, на жовтневому рівні – 13 438,8 тис. грн за 1 тис. куб. м (з ПДВ)
Така ціна актуальна для тих споживачів, які закуповують газ в обсязі понад 50 тис. куб. м в місяць. Ще одним фактором впливу на ціну служить відсутність боргів перед компанією, а також для 100%-них «дочок» НАК.Для решти покупців ціна в наступному місяці збережеться на рівні 14 586 грн за 1 тис. куб.м (з ПДВ).
Популярное: «Теперь лишить людей субсидии будет сложнее»: Юрист объяснила, что дает украинцам новый запрет
Як раніше заявив Прем’єр-міністр Володимир Гройсман, з 1 листопада ціна на газ для населення в Україні зросте на 23,5%. До зазначеної дати населення платитиме за газ за старою ціною, тобто 6958 грн. за 1000 м3.
Щоб зберегти цей тариф, Кабмін двічі останнім часом продовжував дію спецобязательства, згідно з яким НАК “Нафтогаз” зобов’язаний був постачати паливо населенню, релігійним організаціям і теплокомуненерго за пільговою ціною 4942 грн. за 1000 м3.
Гипертония лечится за 3 дня. Действенный способ — тут…
Питання про ціну на газ є ключовим для продовження співпраці України з МВФ. Як відомо, у березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну і фінансову політику, яку країна повинна проводити в рамках програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.
Раніше повідомлялося, що підвищення тарифів на газ відбудеться в три етапи. Перший стрибок намічений вже до 1 листопада цього року. Цього року слід очікувати стрибок ціни на 23%. Відбудеться це в період з 18 жовтня по 1 листопада.
У 2019 році передбачено два підвищення: перше відбудеться з 1 квітня – ціна на газ зросте на 18%, друге підвищення відбудеться з 1 жовтня. На скільки зросте ціна в жовтні 2019 року сказати важко – все залежатиме від вартості імпортного газу. Експерти впевнені, що для того, щоб зрозуміти, яка ціна є ринковою, потрібно дивитися на тарифи, які щомісяця встановлюють для промислових підприємств. У жовтні промисловість платить за газ більше 13 тисяч гривень. Тариф для населення майже вдвічі нижчий.
Фахівці стверджують, якщо гривня буде триматися на плаву, то за рік можна очікувати підвищення ціни вдвічі.
Слідом за тарифами на блакитне паливо, природно, підскочать ціни і на тепло, і на гарячу воду.