Шольц поговорив із Зеленським і пообіцяв Україні генератори й танки Gepard
https://www.youtube.com/watch?v=46U8WO5edpI&ab_channel=%D0%9A%D0%BE%D1%80%D1%83%D0%BF%D1%86%D1%96%D1%8F.%D0%86%D0%BD%D1%84%D0%BE
Володимир Зеленський 29 листопада поспілкувався з Олафом Шольцом. У підсумку розмови німецький канцлер пообіцяв Україні допомогу на тлі війни.
Які результати від розмови лідерів?
У традиційному вечірньому зверненні до українців Зеленський повідомив, що обговорив з канцлером співпрацю між країнами. Президент розповів Шольцу про ракетні удари росіян по нашій території.
Обговорили нашу співпрацю як на двосторонньому рівні, так і в міжнародних інституціях. Пріоритети зрозумілі – захист від ракетного терору, відновлення енергетики, продовольча безпека. Я подякував пану канцлеру за підтримку,
– сказав Зеленський.
На сайті Бундестагу зазначили, що Шольц запевнив Зеленського у подальшій короткостроковій фінансовій допомозі. Зокрема, Берлін надасть:
близько 56 мільйонів євро на ремонт енергетичної інфраструктури України,
понад 350 генераторів,
ще більше танків Gepard.
Це ще не все
29 листопада Німеччина анонсувала ще одну військову допомогу для Збройних Сил України. Зокрема, німецька компанія Krauss-Maffei Wegmann підписала контракт з естонським розробником Milrem Robotics. Згідно з ним, в Україну поставлять 14 безпілотних машин THeMIS.
7 TheMIS надійдуть в нашу країну до початку нового року, а решта – у другому кварталі 2023 року. Відомо, що перша партія машин буде евакуйовувати поранених з поля бою, а другу – переобладнають для розмінування територій.
Мало того, Канцлер Німеччини Олаф Шольц пообіцяв передати Україні додаткові зенітні самохідні уствновки Gepard. Про цей намір він оголосив під час спільної прес-конференції зі світовими фінансово-економічними організаціями, повідомляє CNN.
“Ми продовжуватимемо працювати, щоб забезпечити (для України,) цю дуже ефективну систему (Gepard,)”, – заявив очільник уряду ФРН.
Він також зазначив, що у нещодавній розмові з президентом України Володимиром Зеленським було порушено тему військової допомоги від Німеччини.
“Президент України висловив подяку Німеччині за дуже всебічну підтримку у грошовому вираженні, а також у плані постачання зброї, тому що артилерія та системи ППО, які ми надаємо, мають дуже суттєвий вплив на здатність України гарантувати свою територіальну цілісність та суверенітет”, – сказав Шольц.
Варто зазначити, що курс на підтримку України актуальний для всього блоку НАТО
Нещодавно очільники МЗС країн-членів НАТО заявили, що продовжать посилювати політичну і практичну підтримку Україні, яка продовжує захищати свій суверенітет і територіальну цілісність від російської агресії.
Про це йдеться у спільній заяві очільників МЗС країн-членів НАТО за підсумками зустрічі в Бухаресті. Міністри запевнили, що підтримка буде продовжуватися стільки, скільки це необхідно.
“НАТО буде продовжувати тісно координувати свої дії з відповідними зацікавленими сторонами, в тому числі міжнародними організаціями, зокрема ЄС, а також країнами-однодумцями. Спираючись на підтримку, надану раніше, ми допоможемо Україні зміцнити її стійкість, захистити її народ і протистояти російським дезінформаційним кампаніям і брехні”, – йдеться в заяві.
Міністри підкреслили, що Росія несе повну відповідальність за цю війну, грубо порушуючи міжнародне право і принципи Статуту ООН.
Члени Альянсу також заявили, що допомагатимуть Україні у відновленні її енергетичної інфраструктури та захисті її народу від ракетних атак.
“Ми також залишаємося рішучими у підтримці довгострокових зусиль України на шляху післявоєнного відновлення та реформ, щоб Україна могла забезпечити своє вільне та демократичне майбутнє, модернізувати свій оборонний сектор, посилити довгострокову оперативну сумісність та стримувати майбутню агресію”, – йдеться у заяві.