Жінка, яка поховала маленького сина, розповіла жахливу історію.З відділення трансплантації кісткового мозку національної лікарні ОХМАТДИТ звільняються майже всі лікарі. Таким чином медики вирішили відреагувати на звинувачення в корупції завідуючої центру дитячої онкогематології і керівника відділення.
Батьки дітей, які у важкому стані знаходяться в стаціонарі клініки, хвилюються, що можуть взагалі залишитися без медичної допомоги.
Зараз після трансплантації знаходиться десять пацієнтів. Їм заборонено навіть в коридор виходити – це ризик.
“Що буде далі з моєю дитиною? Я в розпачі. Я не знаю, що робити”, – розповіла одна з мам.
Дитячі лікарі написали заяви про звільнення – таким чином вони підтримали екс-начальника центром дитячої онкогематології Світлану Донську і завідувача відділенням трансплантації кісткового мозку Олег Рижак.
Популярное: По-королевски! Марина Порошенко с дочерьми поразили невероятными вышивками (Фото)
Адміністрація лікарні ОХМАТДИТ звільнила лікарів через порушення в роботі.
“Ми команда. Немає команди – немає трансплантації”, – пояснила одна з колег звільнених лікарів.
Медики впевнені, що реорганізація центру – незаконна. На їхню думку, вона викликана лише наміром зняти з посад певних осіб. Світлані Донський запропонували посаду лікаря-гематолога в поліклініці, яку вона відкинула, а завідувачу відділення оголосили дві догани і звільнили.
“Офіційне формулювання: за системне порушення трудової дисципліни”, – пояснив Олег Рижак.
Адміністрація лікарні ОХМАТДИТ запевняє, що порушення знайшли в ході перевірки. Колишньому керівництву закидають, що на складах клініки зіпсувалися препарати на півмільйона доларів. На 2 млн гривень закуповувалися комплекти для сепарації крові, які неможливо було використовувати через поламане обладнання.
Головлікар ОХМАТДИТу також говорить про скарги батьків на Рижак, який, нібито, вимагав гроші за госпіталізацію.
Мати одного з пацієнтів Олеся розповіла, як в ОХМАТДИТі боролася за життя сина. За її совами, у відділенні трансплантації кісткового мозку ліків не було взагалі – купували за свій рахунок навіть фізрозчин.
“Хімія наша, 127 тисяч. Ми продали все, що у нас було”, – розповіла жінка.
На все лікування пішло півмільйона гривень, але дитина померла два роки тому в реанімації. Жінка розповіла, що крім ліків обов’язковою у відділенні була «подяка лікарям».
“Після хімії як подякувати треба? Чи не менше двох тисяч – це було нам сказано. Своєму лікаря давала і Рижак давала”, – говорить мама пацієнта.