Українці, які встановили у своїх помешканнях електроопалення, отримають від держави монетизовану компенсацію через зростання ціни на електроенергію із 1 січня.

Рішення щодо цього Кабмін має ухвалити незабаром. Про це на засіданні уряду 20 січня заявив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Міністерство соціальної політики та Міністерство енергетики вже розробили відповідне рішення. Ми зараз завершуємо його обговорення й ухвалимо найближчим часом», – зазначив він.

За словами глави Кабміну, йдеться про грошові компенсації українцям.

Нагадаємо, що 5 січня Нацкомісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики й компослуг, скасувала пільговий тариф для українців, які користуються електричним опаленням. Внаслідок цього, перші 100 кВт*год струму подорожчали в 1,86 раза.

У проєкті нового перегляду цін, який уряд, ймовірно, ухвалить після закінчення опалювального сезону, розглядається такий варіант:

із 1 січня ввести єдиний тариф – 1,68 грн за кВт*год (рішення вже ухвалено);

із 1 квітня (орієнтовно) або повністю скасувати контрольований тариф (якщо собівартість електроенергії буде до 2,1 грн за кВт*год), або підвищити ціну приблизно до 2 грн.

Напомним, Кабінет міністрів затвердив підвищення зарплат працівникам бюджетних установ. Вони зростатимуть у два етапи: з 1 січня – на 20%, а з 1 грудня – ще на 8%.