У лютому українці отримали нові платіжки за електроенергію, цифри у яких, м'яко кажучи, шокують.

Про це пишуть ЗМІ з посиланням на пояснення директора компанії "Київські енергетичні послуги" Віктора Мельникова.

Чиновник відзначає, що через реформи на енергоринку старих обленерго більше немає. Вони розділилися на дві компанії. Одна — обслуговує розподільні електромережі, а друга — постачає електроенергію, формує платіжки і забезпечує розрахунки зі споживачами.

Популярне: Жесткие проверки и контроль:Власти подготовила новые сюрпризы пенсионерам

"Варто звернути увагу, що в рахунках, які люди отримають в лютому, зміняться реквізити, оскільки змінився постачальник. Постачати енергію киянам буде компанія" Київські енергетичні послуги ", — говорить Мельников.

Через реформи енергетичного ринку з січня постачальники електроенергії змінилися для всіх українців. Переукладати договори людям не потрібно, однак щоб випадково не оплатити колишньому постачальнику за спожитий в січні світло — касиру в банку або на пошті треба сказати про зміну рахунку. Якщо ви раніше платили через інтернет, за допомогою онлайн-банкінгу, то доведеться самостійно оновити реквізити.

"Найбільш зручний спосіб, на мою думку — це користування особистим кабінетом. Через особистий кабінет постачальника, який можна знайти на сайті можна передати показання лічильника, можна оплатити спожиту електричну енергію, можна контролювати стан своїх нарахувань і відповідно розрахунків", — пояснює Віктор Мельников.
 
Окрім того він підкреслює,що платити через сайт постачальника можна без комісії.

Терміни, коли необхідно передавати показники, не змінилися. Дані, як і раніше, можна вносити на сайті або повідомляти оператору контакт-центру за телефоном. Номер є в платіжці і на інтернет-сайті постачальника.

Щоб менше витрачати на електрику, енергетики радять встановити енергоефективні лампочки, розетку з таймером і двозонний лічильник. Він фіксує, скільки електроектроенергіі ви використовували вночі. А в цей час вона, як відомо, вдвічі дешевша.