Якби 2008 року під час війни з Грузією Росія дістала адекватну відповідь від західних країн, конфлікту в Україні не було б. 

 "Цими днями вивчаєш поведінку західних лідерів, читаєш інтерв'ю Кондолізи Райс, яка тоді була держсекретарем США, і розумієш, як вони помилилися, як недооцінили Росію. Якби тоді в Грузії росіянам дали по голові, якби рішуче зупинили і не дали б анексувати Південну Осетію й Абхазію, конфлікту в Україні не було. А тоді [президент РФ Володимир] Путін просто побачив, що світ слабкий, світу немає чим крити, світ не може діяти рішуче", – сказав Гордон. 

Популярное: "Чем больше комбайнов, тем выше будет зарплата и пенсии" Ляшко сделал новую громкое заявление

Водночас не можна недооцінювати роль США у вирішенні конфлікту, продовжив він. 

"Треба віддати належне американцям: [тодішній президент США Джордж] Буш скерував ракетоносець у Чорне море нібито з гуманітарним вантажем – із водою для Грузії, а американські [вантажні літаки] "Геркулеси" злетіли з бази в Йорданії і приземлилися у Тбілісі. Це був красномовний жест. На цьому війну припинили, але територію Грузія втратила", – зазначив журналіст. 

Гордон звернув увагу, як російські ЗМІ висвітлюють той конфлікт за 10 років після його початку.

 "Моторошно читати російські ЗМІ і дивитися російські канали, де кажуть: "Грузія зрадницьки напала на Росію, і ми у відповідь примусили цю країну до миру…" У якому страшному сні це треба побачити, щоб маленька Грузія напала на величезного слона, який у посудній лавці особливо агресивно поводиться?" – поставив риторичне запитання журналіст. 

Він порадив усім, кому цікаво розібратися в тих подіях, почитати його інтерв'ю з тодішнім президентом Грузії Михайлом Саакашвілі.

 "Я всіх охочих скеровую до мого інтерв'ю із Саакашвілі, де він дуже детально описував, як усе відбувалося. Як він просив Путіна мирно розійтися, як із [Дмитром] Медведєвим, який тоді був президентом Росії, [у липні 2008 року] вони були на дискотеці на святкуванні Дня міста в Астані. [Президент Казахстану Нурсултан] Назарбаєв приймав, усе було чудово. "А в мене, – згадував Саакашвілі, – шкребе на душі (загострення ситуації на кордоні між підтримуваною Росією Південною Осетією та Грузією почалося в липні, кожна із сторін звинувачувала іншу в початку воєнних дій. – "ГОРДОН"). Я повинен був поговорити з Медведєвим, а він ухилявся". Зрештою Саакашвілі Медведєва зловив і той сказав: "Дуже скоро буде значно гірше", – переказав Гордон свою бесіду з колишнім президентом Грузії.