Замглавы фракции «Слуга народа» Евгения Крачук негативно относится к тому, что нардеп ОПЗЖ Илья Кива защитил кандидатскую диссертацию.Об этом она заявила журналистам в кулуарах Верховной Рады.

«Потому что есть люди, которые действительно защищаются, теперь их научные степени нивелированы. Я видела, как научный сотрудник сжег диссертацию. У меня мама кандидат медицинских наук и сама писала свою диссертацию», — отметила нардеп.

Кравчук считает, что защита Кивой диссертации «бросает тень» на систему получения научных степеней.

«Я знаю, что с июня будет намного сложнее защититься, потому что изменились правила. Я думаю, Кива поэтому и спешил впрыгнуть в этот последний вагон», — пояснила замглавы фракции СН.

Она напомнила, что теперь окончательное решение о предоставлении Киве научной степени должна принять комиссия Министерства образования и науки, которую возглавляет министр образования Сергей Шкарлет.

«Посмотрим, что будет. Я надеюсь, они разберутся в этой ситуации беспристрастно», — добавила «слуга народа».

Также добавим, что народна депутатка України від партії «Голос» Наталія Піпа у себе в Facebook зазначила, що в той час, як Кива здобув звання кандидата наук, аспірантка Олеся Яремчук, яка присвятила роботі над власною науковою працею вісім років, не змогла захиститися. Причина банальна – незгода науковиці давати хабарі.

«Це Ілля Кива – кандидат наук із державного управління… І це, на жаль, не жарт. Кива прийшов до Інституту підготовки кадрів з групою «тітушок» і за зачиненими дверима «захистив» свою дисертацію. 13 членів комісії одностайно проголосували «за» і зробили Киву науковцем», – написала нардепка.

«А це Олеся Яремчук. Вона віддала роботі над дисертацією вісім років життя. Але її не допустили до захисту, бо відмовилася йти за неписаними корупційними правилами. Простіше кажучи – відмовилась давати хабарі. Обидва випадки показують, наскільки система присудження наукових ступенів є прогнившою. І наскільки терміново її потрібно змінювати», – додала Піпа.

Політикиня наголосила, що у березні у Верховній Раді було ухвалено законопроєкт 4667-1, який передбачає, що з 1 вересня діятимуть нові правила захисту наукових ступенів. На думку Піпи, це має хоча б частково змінити ситуацію і відправити ганебні випадки із псевдозахистами у минуле.

«Впевнена, система буде пручатися, але ми мусимо її зламати!» – підсумувала жінка.