Нарешті шахтарям Донбасу, Луганщини, Волині та Львівщини перераховано 1 мільярд гривень.

Про це президент України Володимир Зеленський повідомив у Facebook.

«Заборгованість із заробітної плати шахтарям погашено! Дякую Міністерству фінансів України за те, що почули та вирішили проблему. Вчора шахтарям Донбасу, Луганщини, Волині та Львівщини перераховано 1 мільярд гривень», – заявив Зеленський.

За його словами, гроші вже на рахунках державних шахт.

Керівництву залишилося переказати їх на рахунки своїх працівників.

«Люди завжди були й будуть нашим пріоритетом. А забезпечення вітчизняного виробництва вугільної продукції є надважливим для енергетичної незалежності України. Дякую всім, хто долучився до вирішення цього питання, – заявив глава держави.

Що цікаво, вирішення цього проблемного питання, підтримали багато українців, як зазначають, що президент Зеленський виконує свої обіцянки у порівнні з його попередником.

«Поки Порошенко «нив» Зеленський зробив! Браво, молодець наш президент. 5 років не могли розібратися із зарплатами для шахтарів, а Зеленський зробив це за півроку. Обіцянки виконує! Так тримати, – пишуть під постом президента користувачі мережі.

До слова, Нардеп й Голова Незалежної профспілки гірників України Михайло Волинець у facebook повідомив, що станом на ранку 14 листопада розпочалися виплати коштів із заборгованості перед гірниками.

«Голова «Первомайськвугілля» Роман Панчук повідомляє, що шахтарі отримали SMS про зарахування коштів по заробітній платі за червень, липень, серпень, вересень, 15% – за жовтень цього року. Шахтарі трьох шахт підприємства, які протестували під землею, піднялися на поверхню. Шахти працюють у звичайному режимі», – додав Волинець.

Перед цим він інформував, що шахтарі «Селидіввугілля», «Львіввугілля», й «Мирноградвугілля» збирались пікетувати ОДА. Водночас гірники шахт «Капітальна» й «Гірська» відмовлялись підійматись на поверхню.

До слова, прем’єр-міністр Олексій Гончарук нещодавно перебував у робочій поїздці на Львівщині через затримку опалення у Новояворівську та Новому Роздолі.

Як відомо, у Новояворівській ТЕЦ працівники колективу вимагали вирішити проблему заборгованості по зарплаті.

Гончарук попросив працівників повернутися на робочі місця і забезпечити обслуговування станцій. В обмін на це прем’єр пообіцяв, що «Нафтогаз тепло» виплатить заборгованість, і сказав, що призначить нового керівника ТЕЦ.

Міністерка розвитку громад і територій Альона Бабак відзначила, що регіон отримає тепло з Новояворівської електростанції не пізніше 18 листопада.

На Львівщині разом із Гончаруком перебуває голова НАК «Нафтогаз» Андрій Коболєв. Після Новояворівська вони відвідають Новий Роздол, де частково демонтоване обладнання.

«Чим займалась приватна компанія-управитель весь цей час — з цим мають розібратись відповідні правоохоронні органи. У кожної неспроможності в рішенні проблеми є ім’я та посада. Представники поліції вже цим займаються. Задля цього, виплати заборгованості ми ініціюємо передачу ТЕЦ в управління компанії групи НАК «Нафтогаз». Це відбуватиметься протягом двох-трьох днів», – заявив Гончарук.