Руководство и журналисты национальных телеканалов «NewsOne», «112-Украина», «Эра-медиа»,  «ZIK» совместно выдвинули требования к Президенту Украины, Верховной Раде и Генпрокуратуре, передает Коррупция.Инфо

В сообщение ведущие, корреспонденты, репортеры призывают власть решить проблему со "свободой слова". Они заявляют о том, что в Украине уровень угрозы свободному вещанию находится на критическом уровне. Только за последний год было зафиксированно более 300 фактов нарушения. Журналисты требуют от Генпрокуратуры честное и публичное расследование преступлений, совершенных против коллег. 

Популярное: «Оставила своего сына, родных, а после смерти мужа …»: Что скрывает самый известный волонтер и депутат Татьяна Рычкова

 

Не остался в стороне и Президент Порошенко, от него потребовали объяснений о вмешательстве в работу украинских медиа, а также отчитаться за деятельность "четверки" чиновников, которых он назначил в "Нацсовет по вопросам теле и радиовещания".

 

Передаємо дослівно зміст заяви:

Президенту України

Голові Верховної Ради України

Генеральному прокурору України

Прем’єр-Міністру України

Дипломатичним представництвам 

Європейських держав та США в Україні

 

Зупинити знищення свободи слова в Україні!

Рівень загрози свободі слова в Україні дійшов критичної межі. За минулий рік громадськими організаціями зафіксовано майже 300 фактів порушення свободи слова, з яких близько 100 – напади на журналістів. Застосування фізичної сили до наших колег, підпали редакцій, арешти, обшуки, напади парамілітарних формувань, атаки армії інтернет-ботів, тиск з боку правоохоронних, фіскальних та інших органів – неповний перелік «аргументів» влади у діалозі зі ЗМІ. Окрему караючу роль в роботі ЗМІ виконує Національна рада з питань телебачення і радіомовлення. Фактичні обов’язки цього органу звелися до цензури, постійних позапланових перевірок, шантажу редакцій стосовно подовження ліцензій тощо.

Зважаючи на посилення тиску на ЗМІ та початок згортання свободи слова в Україні, вимагаємо:

Від Президента України:

вжити заходів щодо припинення тиску на ЗМІ та надати пояснення щодо втручання глави держави чи його підлеглих у діяльність з видачі ліцензій, організації перевірок ЗМІ.

пояснити, яким чином з його боку відбувається контроль за діяльністю президентської «четвірки» у Нацраді з питань телебачення і радіомовлення.

Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Президента.

Від Верховної Ради України:

Заслухати звіт та визнати незадовільною роботу Нацради з питань ТБ і радіомовлення за 2017 рік.

Відкликати представників Нацради з питань ТБ, призначених за квотою Верховної Ради.

Заборонити Національній раді з питань телебачення і радіомовлення терміном на рік проведення позапланових перевірок ЗМІ.

Невідкладно провести парламентські слухання щодо свободи слова в Україні.

Від Генеральної прокуратури України:

Надати публічний звіт про стан розслідування кримінальних справ щодо злочинів проти журналістів.

Дати оцінку діяльності підрозділів СБУ, що здійснюють прослуховування і зовнішнє спостереження за журналістами. Куратором цих підрозділів є заступник голови СБУ Олег Фролов, котрий систематично надає відповідну інформацію в Адміністрацію Президента.

Провести розслідування діяльності керівництва Нацради з питань ТБ і радіо та члена Нацради з питань ТБ і радіо Сергія Костинського на предмет перешкоджання журналістській діяльності. Перевірити факти тиску на журналістів опубліковані в ЗМІ як Артеменко.leaks.

Звертаємося до керівників дипломатичних представництв США та європейських країн в Україні сприяти організації круглого столу, під патронатом парламенту США, ПАРЄ, Ради Європи та Європарламенту під назвою «День НЕсвободи слова в Україні».

Захистимо свободу слова – цінність, без якої не може існувати українська демократія!

Залишаємо цей лист-заяву відкритою для підписання журналістами, громадськими діячами, депутатами тощо.

Кожний, хто має бажання та готовність підтримати свободу слова в Україні може написати про це на електронну адресу [email protected]

Шеф редактор ТОВ «Ера-Медіа» Тетяна Гончарова

Генеральний директор Медіа-холдингу «ZIK» Ігор Туркевич

Генеральний директор Телеканалу «NewsOne» Олена Рудик

Перший заступник генерального директора Телеканалу «112 Україна» Василь Сметана

Головний редактор «Радіо «Ера-ФМ» Віталій Дикий

Голова Міжфракційного депутатського об’єднання у Верховній Раді «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» Андрій Деркач

Заява є відкритою для підписання і про підтримку цього документа вже заявили генеральний продюсер телеканалу «ZIK» Наташа Влащенко, шеф-редактор «Радио-Вести» Андрій Блінов, ведуча й журналістка Національної радіокомпанії України Тамара Гусейнова та інші журналісти.