Росляков заздалегідь обдумував масове вбивство і суїцид.

Студент 4-го курсу Керченського політехнічного коледжу Владислав Росляков до нападу на освітній заклад ділився з друзями думками про суїцид і бажанні вбити одногрупників, але ніхто не прийняв слова всерйоз. У соцмережі ВКонтакте керченський стрілок зареєструвався під вигаданим ім'ям Анатолій Смирнов. Перед атакою на коледж сторінка була вилучена, але одна із співрозмовниць Смирнова-Рослякова зберегла листування і поділилася нею з «Кримської газетою».

«Круто було б влаштувати бійню», — писав студент 31 січня 2017 року.

У листуванні Росляков каже, що йому подобається паблік про маніяків, що він не бачить сенсу в житті і давно «ріпнулся б» — «нудно ж». Студент обговорював з дівчиною, ім'я якої залишилося невідомо, як краще накласти на себе руки. Дробовик ефективно, але не естетично, ціанід швидко, але невідомо, де його дістати, міркував Росляков.

18-річний Росляков писав, що вже 13 років у нього кожен день нагадує попередній, а хотілося б їздити по світу, особливо по США.

Популярное: «Теперь лишить людей субсидии будет сложнее»: Юрист объяснила, что дает украинцам новый запрет

«Навіщо взагалі жити? Заради балкона на дачі? »- писав юнак і згадував масове вбивство в американській школі« Колумбайн ». На думку Рослякова, вбивці пішли красиво. Нагадаємо, 20 квітня 1999 роки два старшокласника поранили 36 осіб, 13 з яких померли. Потім злочинці наклали на себе руки.

З іншими знайомими Росляков теж обговорював, як він ненавидить одногрупників і хотів би всіх перебити. Четвертокурсник любив жорстокі комп'ютерні ігри, а на аватарке в Steam поставив собі фотографію Руфа Ділана, який в червні 2015 року застрелив дев'ять афроамериканців в церкві міста Чарльстона.

На думку президента РФ Володимира Путіна, однією з причин таких трагедій, як в Керчі, є глобалізація через соцмережі.