Досудове розслідування буде проводити Головне слідче управління СБУ.

Генеральна прокуратура відкрила кримінальне провадження на колишнього президента України, голову української делегації в Тристоронній контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході країни Леоніда Кучму. Причиною стали його скандальні заяви про Донбас. 

"Повідомляємо, що на підставі заяв глави української делегації в Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації в Донецькій і Луганській областях Л. Кучми 05.06.2019 р. в Мінськ (Республіка Білорусь), оприлюднених у ЗМІ, Генеральною прокуратурою України 07.06.2019 внесено відомості до ЄРДР за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 111 (Державна зрада), ч. 1 ст. 14 (Готування до злочину), ч. 1 ст. 114-1 (Перешкоджання законній діяльності Збройних Сил України та інших військових формувань), ч. 1 ст. 14 год. 2 ст. 258-2 (Публічні заклики до вчинення терористичного акту з використанням засобів масової інформації) КК України", — йдеться в повідомленні ГПУ.


Досудове розслідування буде проводити Головне слідче управління СБУ.

"Леонід Кучма не викликався до Генеральної прокуратури України для допиту щодо оприлюднених ним заяв", — додали у відомстві.